Podkategorie:

 

Squash Pelhřimov

Hledáte ideální místo pro squash v Pelhřimově? 

Náš nově postavený areál se squashovými kurty je zde pro Vás. Nabízíme perfektní klimatizované sály, čisté a pohodlné zázemí a také bar se širokou nabídkou nápojů.

 

Squash - gentlemanská hra

Squash je dynamickým sportem, při kterém hráči pomocí raket odrážejí míčky o zeď a snaží se tak porazit protihráče. Squash je určen pro každého a dá se hrát v jakémkoli věku. Tato gentlemanská hra učí vzájemnému respektu na kurtu mezi hráči - tzn., že se hráči nesmí omezit, natož pak ohrozit při hraní této hry. Jelikož se hraje na poměrně malém prostoru, obklopeném čtyřmi stěnami, vydáte během krátkého časového úseku nejvíce energie. Ve Squashi dále rozvíjíte postřeh, taktiku, odhad a celkově si udržujete kondici. Podrobnější podmínky a pravidla najdete v kategorii Pravidla squashe.

 

 

Historie hry Squash

O podobnou hru Squashi se zasloužili trestanci ve věznici Fleet v Londýně (Anglie), když si krátili svůj pobyt za mřížemi. Začali odehrávat míček o zeď pomocí raket. Tuto hru nazvali "Rockets" (rakety) a vymysleli ji na začátku 19. století. Tahle hra se rozšířila i na některé školy ve Velké Británii, byla obměňována a upravována. A právě ve škole Harrow, kolem roku 1830 se zrodil Squash. Díky vytíženým kurtům se nemohla skupina studentů dostat na kurt pro rakety, a začali tak trénovat s míčkem z indické gumy údery o stěny. Zjistili, že míček se neodrazí, ale "rozplácne" se o stěnu a je nutné rychle reagovat. Tato varianta hry se za krátkou dobu prosadila a byla tak populární, že v roce 1846 byly na škole Harrow vybudovány první čtyři squashové kruty a Squash byl oficiálně uznán jako sport. Squashové kurty byly prvně stavěny na školách v Anglii a později se začaly objevovat i kurty klubové. Nyní se Squash rozšiřuje po celém světě.

 

Opravdový hráč Squashe má:

Tenisky do tělocvičny, dobrou náladu a pár dobrých kamarádů a kamarádek, kteří si rádi zahrají. Pokud ještě k tomu máte cit v ruce jako tenista, odhad kulečníkového hráče, fyzičku maratonského běžce, rychlost sprintera a srdce bojovníka, máte šanci stát se profesionálním hráčem Squashe. Vybavení Vám rádi zapůjčíme i vysvětlíme pravidla.

 

 

 

 

 Penzion & Squash centrum Výsluní Pelhřimov

 

Tel.: +565 391 596  GSM: +420 725 514 674  Email: info@squash-vysluni.cz

 

 
Penzion Výsluní v Pelhřimově hodnocení